ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kurban Kesim Elemanı" KursuKurban Bayramının yaklaşmasıyla, her yıl olduğu gibi bu yılda da ilimizde kurban bayramında yaşanan kazaların azaltılması ve kurban kesimlerinin daha sağlıklı olması amacıyla kursun açılmasında yeterli müracaat olduğu taktirde 20 saatlik "Kurban Kesim Elemanı"  kursu açılacaktır.

Çankırı Nurettin OK Halk eğitimi Merkezi Müdürlüğünce yürütülecek olan kursta İş Sağlığı Güvenliği, Kurban kesmenin İslamiyetteki yeri ve önemi ile kurban kesim işlemi konularına yer verilecektir. Kursa 07 Temmuz 2021 saat 17:00'a kadar Nurettin OK Halk Eğitimi Merkezine kimlik ve diploma fotokopisi ile bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

Çankırı Nurettin OK Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya YELMEN, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün de destek verdiği kursta kursiyerlere kurban kesimi konusunda bilinmesi gereken teorik ve uygulamalı eğitimde kurbanın islamiyetteki önemi, dini dayanakları hakkında bilgi sahibi olma, vekalet alma, tekbir getirme, kurban keserken okunması gereken duaları okuma ve İslami usullere göre kurbanı kesme, yüzme ve parçalama konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları sağlanacağını, başarılı olan kursiyerlere kurs bitirme belgesi verileceğini söyledi.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.