ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurslarımızla Köylerdeyiz

Kurslarımızla Köylerdeyiz

"Kurslarımızla Köylerdeyiz" adlı yeni bir proje başlattı.

Kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik; bahçecilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, kümes hayvanı yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ağaç ve bağ budamacılığı, tarım makinaları bakımı, peynir üretimi gibi 380'e yakın kurs programı hazırlandı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, söz konusu kursların tanıtılması ve köy merkezlerinde açılması amacıyla köy muhtarlarına bir mektup ve broşür gönderdi.

Sayın Bakanımız mektubunda, tamamen vatandaşların ilgi alanlarına hitap eden kurslarda tarım ve hayvancılıkla ilgili yeni teknolojilerin tanıtılacağı, sağlıklı besin üretme ve verimli mahsul elde etme yollarının gösterileceğini, bu programlar vasıtasıyla kaynakların ve arazinin doğru kullanılmasının öğrenileceğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Bekir CESUR, Hayat boyu öğrenmede, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın öğrenim ve yaş seviyelerine göre istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla öğrenmeye erişimlerini artırmak için kursların planlandığını belirtti. 

Çankırı Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya YELMEN, Müdürlüğümüzce dün olduğu gibi bugün de vatandaşlarımızın ilgi istek  ve ihtiyaçlarına göre kursların açılabileceğini  vatandaşların, ücretsiz kurslardan yararlanabileceklerini, kursların alanında uzman eğitimciler tarafından verildiğini, derslere katılan  kursiyerlere  katılım belgesi düzenleneceğini belirtti.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.