ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurşunlu 'da Otizm Farkındalık Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi

Kurşunlu 'da Otizm Farkındalık Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi

Otizm doğuştan gelen ve yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan, bireylerin sosyal ve iletişim alanlarında belirgin yetersizlikler yaşamasına neden olan, tekrarlayıcı davranışlar vb. belirtiler gösteren bir farklılıktır. Otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2 Nisan'da "Dünya Otizm Farkındalık Günü" münasebetiyle etkinlikler yapılmaktadır. 

 

            Kurşunlu Tevfik Fikret Ortaokulu Hafif Zihinsel Özel Eğitim sınıfının üç öğrencisi, Özel Eğitim Öğretmeni Nihan Özgüneş ve İrem Girginel rehberliğinde sanat sergisi hazırladılar. Şehit İsmet Erdoğmuş Gençlik Merkezi bahçesinde düzenlenen sergi açılışına Kurşunlu Kaymakamı Sayın Ahmet Yeşilyurt, Sayın  Valimizin eşi Didem Taşolar Hanımefendi , Kurşunlu Belediye Başkanı Şerafettin Uslu, Kurşunlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebuzer Kalemoğlu ile öğrenci ve veliler katılım sağladı.

           

Sergi açılışında, öğrencilerle yakından ilgilenerek çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Sayın Ahmet Yeşilyurt, Hanımefendi Didem Taşolar öğrencilere, ailelere ve öğretmenlerine beğenilerini dile getirerek, yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür ettiler. Sergi ile ilgili Özel Eğitim alan öğretmeni Nihan Özgüneş "Bu durumdan etkilenmemiş toplumdaki insanlara otizmi tanıtarak, otizmin ne olup ne olmadığına dikkat çekmek adına sanat çalışmaları ile bugünü entegre ettik. Böylelikle insanların ilgisini çekebilecek bir etkinlik ile topluma ulaşmak istedik." ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikte sergilenen çalışmaları görüntülemek için TIKLAYINIZ


05-04-202405-04-202405-04-202405-04-202405-04-202405-04-2024

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.