ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Âlemlere Rahmet Olan Peybamber! Senin Ümmetin Olmak Ne Güzel!

Âlemlere Rahmet Olan Peybamber! Senin Ümmetin Olmak Ne Güzel!

Mevlidî Nebînin seneyi devriyesi, İl Müftülüğünün katkılarıyla, Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan programla yâd edildi. Okul öğrencisi Hafız Bilal ELHAJ’IN Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program; okul müdürü Mehmet MARANCI’NIN açılış konuşmasıyla devam etti.

Programa konuşmacısı olarak katılan Eldivan Müftüsü Emir VERAN “Müslüman genç nasıl olmalı?” sorusuna Kuran-ı Kerim’den örnekleriyle cevap verdi. “Putperestliğe başkaldıran Hz. İbrahim’in keskin zekâsıyla putları kırıp, baltayı büyük putun sırtına asması, Hz. Musa’nın Zalim Firavun’un karşısında cesaretiyle dimdik durması, Hz. Yusuf’un nezaketi ve iffeti Kuran-ı Kerim’den verilen güzel örneklerden bazılarıydı.”

“Nihayetinde Allah’ın Son Elçisi Hz. Muhammed’e inanan ilk insanların zeki gençlerden, zayıf ve köle olsa bile zalimlerle mücadeleyi göze alan gençlerden oluşması tabi ki tesadüf değildi. Bir toplum ancak gençlerinin imanlı ve bilgili olması durumunda geleceğe umutla bakabilir. Aksi durum o toplum için felakettir.” Cümleleriyle konuyu özetledi.

Akabinde;

-Okul Tanıtım videosu,

-Diyanet İşleri başkanlığının “Gençlik ve Diyanet” konulu sinevizyon gösterisi,

-Okul öğrenci ve personelinin rol aldığı Veda Hutbesi sinevizyon gösterisi,

-Okul öğrencisi Şerife Nur KARATAŞ’ın okuduğu “Seccadem Kumlardı” naatı şerif,

-Okul öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan ve Bahçelievler İmam Hatibi Mustafa AZZAM hocanın yönetimindeki “GRUP FSM’NİN” ilahi dinletisi, icra edildi.

Dinleyenlerin büyük beğenisini toplayan program konuşmacı ve emeği geçen müftülük personeline verilen hediyelerle son buldu.

 

 

10-12-201810-12-201810-12-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.