ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Kapsamında Yapılacak Merkezî Sınava İlişkin Ocak Ayı Örnek Soru Kitapçığı Yayımlandı

LGS Kapsamında Yapılacak Merkezî Sınava İlişkin Ocak Ayı Örnek Soru Kitapçığı Yayımlandı

Bakanlığımız Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından bu yana her ay soru yayımlamaktadır.

            Öğrencilerimizin sınav esnasında sürprizlerle karşılaşmaması, soru çeşitliliğinin artırılması, öğrencilerimizin kendilerini test edip eksikliklerini görmeleri noktasında örnek soruların büyük faydası görülmektedir.

Bu yılki ilk örnek soru paketi, 2 Aralık 2020 itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin kullanımına sunuldu. Bu soru paketlerinde şu ana kadar sözel bölümden 480, sayısal bölümden ise 400 olmak üzere toplam 880 örnek soru yer aldı.

Ocak ayı örnek sorularında Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri alanlarından onar, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Örnek soru çalışmalarının yıl boyunca sürmesi planlanıyor. Öğrencilerimizin örnek soruları dikkate almasını önemle hatırlatırız. Çocuklarımıza çalışmalarında başarılar dileriz. Örnek sorulara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

http://odsgm.meb.gov.tr/www/sinavla-ogrenci-alacak-ortaogretim-kurumlarina-iliskin-merkez-sinava-yonelik-ocak-ayi-ornek-sorulari-yayimlandi/icerik/618

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.