ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

LGS Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

05.06.2022 tarihinde Türkiye Geneli gerçekleştirilecek olan Liselere Giriş Sınavı (LGS)'ye dair bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Zoom üzerinden çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen toplantıya Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker KENDİR, Şube Müdürü İbrahim FIRAT, Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü İbrahim TEZCAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katılım sağladı.

                Liselere Giriş Sınavlarına ilişkin uygulama esasları ve sınav güvenlik önlemlerine dair bilgilerin sunulduğu toplantıda, öğrencilerimizin sorunsuz ve problemsiz bir sınav süreci geçirmeleri üzerine detay bilgiler ele alındı. Toplantıda sınav öncesi, sınav esnası ve sonrasında görevli öğretmenlerin ve personellerin yapması gereken iş ve işlemler hakkında bilgiler aktarıldı. Ayrıca, sınav sonrası sorular ve cevaplarının kesinlikle sosyal medya hesaplarında tartışılmaması ve paylaşılmaması konusuna değinildi.

                Toplantıda konuşan Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker KENDİR, sınavlarda görevli öğretmen ve personelin öğrencilerin sınav konforu için azami düzeyde kurallara riayet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, eğitim ailesinin sorunsuz bir sınav süreci geçirmeleri temennisinde bulundu.

                Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin sorularının cevaplandırılması, istek ve temenniler ile tamamlandı.

30-05-202230-05-202230-05-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.