ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS ve YKS Tercih Danışmanlığı için Online Toplantı Gerçekleştirildi

LGS ve YKS Tercih Danışmanlığı için Online Toplantı Gerçekleştirildi

Çankırı İl Milli Müdürlüğüne bağlı ortaokul ve liselerde görev yapan Rehberlik Öğretmenlerinin katılımı ile 2020 LGS-YKS sonrası yapılacak olan Tercih Danışmanlığı faaliyetlerini görüşmek amacı ile online toplantı gerçekleştirildi.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN'ın başkanlığında yapılan toplantıda ortaokul ve liselerde görev yapan rehberlik öğretmenlerinin tercih sürecindeki görev ve sorumlulukları görüşüldü.

Bu yıl dünya genelinde yaşanan salgın nedeni ile önceki yıllarda yüz yüze sunulan tercih hizmeti online olarak EBA üzerinden yapılacaktır. Tercih danışmanlığı birimlerinin çalışma planları oluşturulacak, kılavuzda yer alan takvim doğrultusunda birimlerin çalışma çizelgeleri okul müdürlüklerince EBA sistemine işlenerek, bu çizelgeler 8 ve  12. sınıf öğrenci ve velileri ile paylaşılacaktır. 

İnternete erişimi olmayan ya da mezun durumunda bulunan öğrenci\bireylerin RAM'lar aracılığı ile uzaktan (telefon vb.) hizmet almalarına yönelik planlama yapılacaktır.

Tercih döneminde gösterecekleri özverili çalışmalardan dolayı şimdiden tüm eğitim camiasına teşekkür ederiz.

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.