ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselere Giriş Sınavı ( LGS ) Toplantısı Gerçekleştirildi

Liselere Giriş Sınavı ( LGS ) Toplantısı Gerçekleştirildi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il merkezinde yer alan okul müdürlerinin katılımıyla Liselere Giriş Sınavı öncesi bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

                İl Milli Eğitim Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Müdür Yardımcısı İlker Kendir, Şube Müdürleri Ebubekir Yetkin, Duygu Hamlı, Muhsin Cesur ve okul müdürleri katılım sağladı.

                  Liselere Giriş Sınavlarına ilişkin uygulama esasları ve sınav güvenlik önlemlerine dair bilgilerin sunulduğu toplantıda, öğrencilerin sorunsuz  bir sınav süreci geçirmeleri üzerine detay bilgiler ele alındı. Toplantıda sınav öncesi, sınav esnası ve sonrasında görevli öğretmenlerin ve personelin yapması gereken iş ve işlemler hakkında bilgiler aktarıldı.

               İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, sınavlarda görevli öğretmen ve personelin öğrencilerin sınav konforu için azami düzeyde kurallara riayet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, eğitim ailesine sorunsuz bir sınav süreci geçirmeleri temennisinde bulundu.

4 Haziran  2023 Pazar günü iki oturum halinde yapılacak sınavın 1. Oturumu saat:09:30'da, 2. Oturumu ise saat: 11:30'da başlayacaktır.

45 okulda , 133 genel ve 15 tek kişilik salonda toplam 2012 öğrencinin katılım sağlayacağı LGS Sınavına girecek öğrencilerimizin GEÇERLİ KİMLİK BELGELERİNİ yanında bulundurmalarını hatırlatır, öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz.

02-06-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.