ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselerimizde İnovasyon Kampları Başladı

Liselerimizde İnovasyon Kampları Başladı

Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerindeki meslek liselerine yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile TR82 Bölgesi İl Millî Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen e-challenge inovasyon kampları başladı. Bu kapsamda ilimizde "Dijital Tarım Teknolojileri" temasıyla inovasyon  kampı gerçekleştirilmektedir.

Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Dijital Tarım Teknolojileri temalı e-challenge inovasyon  kampı başladı. Genç Başarı Vakfı tarafından verilen Dijital Tarım Teknolojileri temalı e-challenge inovasyon kampına, Çankırı'daki 8 farklı lisemizde eğitim gören 65 öğrenci katılmaktadır.

Program tanıtımı ve sorun paylaşımı oturumları, sorun analizi, çözüm aşaması, fikir üretimi çalışmaları ve iş modeli kanvası eğitimi ile başlayan "Dijital Tarım Teknolojileri" e-challenge inovasyon kampı, iş modeli hazırlama, sunum hazırlama ve jüri değerlendirme oturumları ile tamamlanmış olacaktır.

Program ile öğrencilerimizin mesleki girişimcilik yetkinliklerinin artırılması amaçlanmaktadır.Başarılı ve girişimcilik potansiyeline sahip gençlerin tasarım odaklı düşünme, yaratıcılık, takım çalışması, iletişim ve girişimcilik yetkinliklerinin artırılması hedeflenmektedir. Bu amaçla girişimcilik kamplarında başarılı olan öğrencilere, alanlarında düzenlenecek yarışmalara ve organizasyonlara katılım konusunda KUZKA tarafından destek sağlanması planlanmaktadır.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.