ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lösemi Farkındalık Eğitimleri Düzenlendi

Lösemi Farkındalık Eğitimleri Düzenlendi

2 - 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Günü " faaliyetleri kapsamında Çankırı Hacı Murad - ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde öğrencilere ve öğretmenlere yönelik" Lösemi Farkındalık Eğitimi " gerçekleştirildi.

            Eğitimde, Lösemi ve diğer kan hastalıkları konusunda katılımcılara detaylı bilgiler verildi. Hastalık belirti ve tanılama şekillerinin de paylaşıldığı etkinlikte, Toplum Sağlığı Merkezi biriminde görevli Dr. Burhanettin Erdemli tarafından çeşitli sunumlar yapıldı.  Sunumlarda löseminin belirtileri, türleri ve tedavi aşamaları aktarıldı. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri de Lösemi ve türevlerine dikkat çekmek amacıyla, sağlık çalışanlarını turuncu renkli LÖSEV yaka kartlarını ve maskelerini takarak karşıladılar.

 

06-11-202306-11-202306-11-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.