ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mareşal Çakmak Ortaokulu "Enerji Dedektifi" İsimli Projesini Başlattı

Mareşal Çakmak Ortaokulu

İlimiz Mareşal Çakmak Ortaokulu öğrencileri, giderek azalan doğal kaynaklarımızı korumak amacıyla yeni bir projeye imza atıyor. Ortaokul öğrencileri, verimli enerji kullanımı ve tasarruflu yaşam için "Var mı azaltan?" sloganıyla Enerji Dedektifi Projesi'ni hayata geçiriyor.

            Evlerde, okullarda ve sosyal yaşam alanlarında israftan kaçınarak enerji kaynaklarının korunmasına dikkat çekmek amacıyla öğrencilerden oluşan "Enerji Dedektifleri" projede görev alacak. Öğrenciler; yaşam alanlarında gereksiz su ve elektrik kullanımı gibi durumlarda tasarruf yaklaşımları konusunda çalışmalar gerçekleştirecekler. Proje kapsamında, öğrenciler her ay evlerinde su ve elektrik faturalarını sorumlu öğretmenleri ile takip ederek gereksiz kaynak tüketimini önlemeye çalışacaklar.

            Proje çalışmalarında 15 Kasım 2023 ? 15 Haziran 2024 tarihleri arasında elektrik ve su tüketimini en çok azaltan öğrencilere çeşitli ödüller verilecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için Mareşal Çakmak Ortaokulu ile iletişime geçebilirsiniz.

24-11-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.