ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Strateji Geliştirme Başkanı Sayın M.Fatih LEBLEBİCİ İlimizde

MEB Strateji Geliştirme Başkanı Sayın M.Fatih LEBLEBİCİ İlimizde

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala ilimiz ve birimlerimize bir dizi ziyaret gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mehmet Fatih LEBLEBİCİ ve Koordinasyon Daire Başkanı Doç. Dr. Tuğba GÖKMENOĞLU İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımı ile  il değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

                Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mehmet Fatih LEBLEBİCİ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Eğitim Müfettişleri Başkanı İlker TAŞDELEN Başkan Yardımcısı Ayhan KARAN, Müdür Yardımcıları Arif KIRKPINAR, İlker KENDİR, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri katılım sağladı.

                Toplantıda 2022-2023 eğitim öğretim yılına dair hazırlanan çerçeve programlar ve yapılması planlanan çalışmalar gündem başlıkları arasında görüşüldü. Bütçe çalışmaları neticesinde, okul ve kurumlara ayrılan ödeneklerin okullara aktarıldığını ifade eden LEBLEBİCİ, okulların her türlü ihtiyacının karşılanması yönünde Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmaları katılımcılara aktardı. Strateji Başkanı "2021 yılında öğretmen yetiştirme ve eğitimleri hususunda 8.9 milyon Türk Lirası bir bütçe ayrıldığını, bu rakamın 2022 itibariyle 292 milyon Türk Liraya çıkarıldığını ve önümüzdeki yıl bu bütçenin 500 milyon gibi bir rakama yükseltileceğini" ifade etti. Ülke genelinde ve Çankırı nezdinde yapılan iş ve işlemlerin ele alındığı toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin sahadaki çalışmalarda karşılaşılan konular ile ilgili çözüm önerilerinin aktarılması ile devam etti.

                Değerlendirme toplantısında İl Müdürü Muammer ÖZTÜRK tarafından ; Sayın Bakanımız Mahmut ÖZER'in şahsında  Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mehmet Fatih LEBLEBİCİ'ye, ilimize kazandırılacak yatırımlar için ayrılan 400 milyon ödenek,  ilçelerimize ve il merkezine kazandırılacak 6 anaokulu, 1 spor salonu ve 6 eğitim binası, 11 güçlendirme ve 18 doğalgaz dönüşüm ödeneği, e-sınav merkezi yapımı, küçük ve büyük onarım ödenekleri, okul bazlı bütçe kapsamında okullarımıza aktarılan 2.295,191 TL ödenek , ilimize 210 TYP çalışanı kazandırılması, 27.601 öğrencimize ücretsiz ders kitabı ve yardımcı kaynak temini,10 bin okul kapsamında 24 okulumuzdaki fiziki iyileştirmeler, destek eğitim adası tefrişatları, okul öncesi materyal desteği gibi konularda Bakanlıkça sağlanan destekler için teşekkür edildi.

Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mehmet Fatih LEBLEBİCİ ve Koordinasyon Daire Başkanı Doç. Dr. Tuğba GÖKMENOĞLU'na İlimizi ziyaretleri ve Çankırı eğitim ailemize olan katkılıları nedeniyle teşekkür ederiz.

09-09-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.