ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mektup Arkadaşlığı Projesi TRT Haber'de

Mektup Arkadaşlığı Projesi TRT Haber'de

İlimizde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Ayşe TOPRAK rehberliğinde "Sığınmacı ve Göçmenler Dayanışma Derneği" ile ortaklaşa hazırladıkları "Mektup Arkadaşlığı Projesi" düzenlediler.

Etkinlik ile öğrencilerimizin unutulmaya yüz tutmuş olan iletişim araçlarımızdan mektupla iletişim kurmanın tecrübesini yaşamaları, yabancı uyruklu öğrencilerimizi bu sürece dâhil ederek öğrencilerimizin Türkçe konuşma, duygu ve düşüncelerini Türkçe ifade edebilme becerilerini arttırmak amaçlandı.

Etkinlik çerçevesinde Manisa-Turgutlu İlçesi Atatürk İlkokulu'ndan öğrencilerimiz ile aynı eğitim kademesinde olan ve sınıflarında yabancı uyruklu öğrencilerin bulunduğu bir sınıfla karşılıklı mektuplar yazıldı. Tüm sınıf öğrencileri yeni tanıştıkları arkadaşlarına duygu ve düşüncelerini ifade eden mektuplar yazdılar. Aynı şekilde Manisa-Turgutlu Atatürk İlkokulu öğrencileri de yazdıkları mektupları PTT aracılığıyla okulumuza gönderdiler. Gelen mektuplar hem yabancı öğrencilerce hem de diğer öğrencilerce sınıf ortamında okundu.

Konu ile alakalı Sınıf Öğretmeni Ayşe TOPRAK,  "Bu etkinlik sayesinde yabancı uyruklu öğrencilerimizin sınıftaki arkadaşları ile kaynaşmaları ve Türkçeyi daha iyi konuşup yazmaları sağlandı. Bizlere bu imkânı sağlayan okul müdürümüz Resul AYHAN'a teşekkür ederiz." dedi.

Gerçekleştirilen proje ulusal medyada da yer buldu. 30.12.2019 tarihinde TRT ekranlarında okulumuz "Mektup Arkadaşlığı Projesi" ile  evlere misafir oldu.

Projenin ortaya çıkmasına emek veren öğretmenimiz ve okul yöneticilerimize teşekkür ederiz.

İzlemek İçin Tıklayınız

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.