ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEM Ailesinden Deprem Bölgesine 6 Adet Konteyner Ev Ulaştırıldı

MEM Ailesinden Deprem Bölgesine 6 Adet Konteyner Ev Ulaştırıldı

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi sarsan Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını hep birlikte sarmaya devam ediyoruz.

                Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müdürlüğümüze bağlı kurumlar olarak depremin ilk gününden itibaren gerek İlimizde gerekse deprem bölgesinde gerçekleştirilen yardım faaliyetlerinin içerisinde yer almaya devam ediyoruz. Faaliyetler kapsamında okullarımızda düzenlenen, resim sergileri, kermesler, bağış kampanyaları ve velilerimizin de destekleri ile temin edilen konteyner evler sahiplerine ulaştırıldı.

                Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde öğrenim gören 18 öğrencinin çalışmasıyla gerçekleştirilen "Elif Olma Zamanı" isimli resim sergisi ile yardım faaliyetlerine destek olunurken, Çankırı Lisesi, Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu, İlgi Özel Eğitim Anaokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ise İl çapında halka açık düzenlenen kermesler ile yardım faaliyetlerine katılım sağladılar.

                İl Milli Eğitim Müdürlüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 3 adet, Çankırı Lisesi 2 adet, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu, İlgi Özel Eğitim Anaokulu, Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1 adet olmak üzere toplamda  6 adet konteyner ev depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Adıyaman'ın Besni ilçesinde Çankırı Valiliğimizce  oluşturulan Çankırılılar Mahallesinde hak sahiplerine teslim edildi. Okullarımız tarafından temin edilen konteyner evler AFAD koordinesinde konteyner kent bölgesinde yerlerini aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çankırı eğitim ailesi olarak yediden yetmişe, gencinden yaşlısına herkesin büyük özveri ile çalışmalara destek olduğunu belirtti. Öztürk; "Yaraların sarılmasında birlik ve beraberliğin en önemli etmen olduğunu tüm okul ve kurumlarımız ellerinden gelenin fazlasını yaparak göstermişlerdir. Yardım faaliyetlerine katılan okul yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

12-04-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.