ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEM TÜBİTAK 4004 Projesi Desteklenmeye Uygun Bulundu

MEM TÜBİTAK 4004 Projesi Desteklenmeye Uygun Bulundu

Bilimsel konu, kavram ve süreçleri hedef kitlenin gözlem ve uygulamalarla deneyimlemesine imkân veren ve bu yıl eklenen "İklim Değişikliği, Doğal Afetler ve Afet Yönetimi, Yapay Zekâ ve Uygulamaları, Havacılık ve Uzay" tematik çağrı alanlarından da başvuru yapılabilen 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Türkiye Geneli 125 proje destek almaya hak kazandı.

            Müdürlüğümüz ARGE birimi tarafından büyük bir özveri ile hazırlanan, öğrencilerin aktif rol alacağı,  teoriden uygulamaya, gözlemden deneye birçok yöntem kullanılarak doğa bilimi, sanat ve teknolojiyi kapsayan eğitimlerle öğrencilerin hayal güçlerini harekete geçirip gerçekleştirilmesi mümkün olan fikir, proje ve somut unsurlar ortaya koyarak bilimsel katkı sağlamayı amaçlayan "Doğayla Buluş Bilimle Geliş" adlı 202.372,89 Türk Lirası bütçeli proje de desteklenmeye hak kazanan projeler arasında yerini aldı.

            Farklı kurumlardan sekiz eğitmenin ve kırk öğrencinin katılacağı teorik ve pratik uygulamalar, Çankırı il sınırları içerisinde, farklı lokasyonlarda doğa ve laboratuvar ortamında gerçekleştirilecektir. Etkinlikler ve uygulamalar akabinde "Proje Çıktıları Sergisi" gerçekleştirilerek tamamlanacaktır.

03-05-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.