ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Çalışma Dönemi Seminerleri Devam Ediyor

Mesleki Çalışma Dönemi Seminerleri Devam Ediyor

Okullar tatil oldu, öğrencilerimiz karne alarak tatile başladılar. Öğretmenlerimiz ise iki haftalık mesleki çalışma dönemine girdi. Mesleki çalışma faaliyeti kapsamında ilimiz merkezinde rehberlik öğretmenleri olmayan okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda görev yapan öğretmenlere yönelik Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nde görevli rehberlik ve özel eğitim öğretmenleri tarafından seminer çalışması yapıldı.

Okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerine yönelik çalışma, Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü salonunda Kurum Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN ve Özel Eğitim Öğretmeni Kadir ÇINAR tarafından sunuldu.

Ortaokul öğretmenlerine yönelik çalışma ise Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu salonunda Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Mevlüt ERDOĞAN ve Özel Eğitim Öğretmeni Ahmet Mükerrem ÜNAL tarafından yapıldı.

Seminerde çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi konusunda görev ve sorumluluklar hakkında bilgilendirme yapıldı.  Okul içinde kaynaştırma-bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarına ilişkin bilgilendirme yapılarak özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik yapılan çalışmaların genel değerlendirilmesi yapıldı.

26-06-201926-06-201926-06-201926-06-201926-06-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.