ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Çalışma Programları Devam Ediyor

Mesleki Çalışma Programları Devam Ediyor

İlimizde Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Ortaöğretim, Mesleki- Teknik Ortaöğretim ve Din Öğretimi kurumlarında görev yapan tüm yönetici ve öğretmenlerimize yönelik olarak Haziran 2018 dönemi mesleki çalışma programı oluşturulmuştur.

Mesleki çalışma programı planlaması Mayıs 2018’de Müdürlüğümüzce yapılan takvim doğrultusunda Haziran 2018’in ilk haftasından itibaren her kademedeki okul müdürlerimizle yapılan toplantılarla başlamıştır.

Mesleki çalışmalarda tüm yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon alanlarında bilgilerini artırmak, yeni beceriler kazandırmak, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak amaçlanmıştır.

Ayrıca iki hafta boyunca okullarımızın tümünde yapılan okul programlarının yanı sıra tüm eğitim kademelerine yönelik olarak da 6 günde, 11 konferans salonunda 32 oturumla kaynaştırma eğitimi ve BEP (Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı) ,  çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi, afet farkındalık eğitimleri, kapsayıcı eğitim, alternatif ölçme ve değerlendirme uygulamaları, ABİDE 2016 raporu, bilinçli internet kullanımı, EBA(eğitim bilişim ağı),disiplin sorunu olan öğrencilere yönelik yaklaşımlar, iş sağlığı ve güvenliği, okul gelişim eylem planı, vizyon belgesi konularında eğitimler planlanarak tüm yönetici ve öğretmenlerimizin mesleki çalışma dönemini üst düzeyde yararlı geçirmeleri amaçlanmıştır.

Mesleki çalışmalar süresince İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK ve MEM yöneticileri çalışmaları yerinde ziyaret ederek, yönetici ve öğretmenlerimizin eğitim süreçlerinde onları yalnız bırakmamaktadırlar.

 

18-06-201818-06-201818-06-201818-06-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.