ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Planda

Mesleki Eğitim Merkezlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Planda

Günümüzde iş kazaları ve meslek hastalıkları, iş yaşamının bir gerçeği olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilere iş kazalarının ve meslek hastalıklarının nasıl önlenebileceği konusunda eğitim verilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Mesleki eğitim merkezlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılan eğitimler sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda öğretmenler ve idari personel için de önemlidir. Bu sayede, eğitim kurumlarında daha güvenli bir çalışma ortamı sağlanabilir ve iş kazalarının da önüne geçebilir.

Bu kapsamda 13 Şubat 2024 Salı günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Muhsin CESUR başkanlığında Mesleki Eğitim Merkezi  Müdürlerinin katılımlarıyla mesleki eğitim süreci içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin alınacak tedbirlerin görüşüldüğü bir toplantı yapılmıştır.

Toplantıda Risk Değerlendirmesi Eğitiminin ve Farkındalık Eğitiminin süreç ve prosesleri hakkında planlamalar yapılmıştır. Risk değerlendirme eğitiminin, okullardaki alan öğretmenleri ve yöneticilere yönelik olarak yapılması; Farkındalık Eğitiminin ise işyeri sağlık ve güvenlik birimi ile koordineli olacak planlanmasına karar verilmiştir.

15-02-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.