ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde Gelişmeler

Mesleki Eğitimde Gelişmeler

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında ilimizden Çankırı Mesleki ve Anadolu Lisesi ile Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Anadolu Lisesi 1000 okul arasında yer almaktadır.

Proje kapsamındaki okulların yönetici ve öğretmenlerinin mesleki gelişimlerini artıracak eğitimler planlanmış ve bu eğitimler verilmeye başlamıştır. Öncelikle öğrenci ve öğretmenlerimize ilk yardım eğitimleri verilmiştir.

Öğrencilerin akademik başarılarının artırılması amacıyla çalışmalar devam etmektedir. Proje kapsamında meslek lisesi öğrencilerimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi ve Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi ile eşleştirildi. Öğrencilerimiz güzel sanatlar ve bilim-sanat lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve atölyeleri ile eşleşerek kendi ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda faydalı zaman geçirip eğitimler almaktadırlar. Proje ile öğrencilerimizin sosyal, kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sağlanması hedeflenmiştir.

"1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" projesi kapsamında ilimizdeki 2 okulda sanata yatkın olan öğrenciler tespit edilerek gerekli eğitimleri almaları sağlanmaktadır.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dezenfektan ve temizlik malzemeleri üreterek salgın sürecinde ilimize ve komşu illere destek olmuştur.

Okullarımızdaki rehber öğretmenler tarafından motivasyon konulu rehberlik etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

Okullar arası başarı farklılıklarını ortadan kaldırmak için uygulamaya geçirilen Meslekî Eğitimde 1000 Okul Projesi bağlamında okul kütüphanelerinde yenileme çalışmaları devam etmektedir.Okul kütüphanelerine yeni kaynaklar eklenmiş ve kütüphaneler zenginleştirilmiştir.

Proje kapsamında Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından "Tamamlayıcı Değerlendirme Yöntemleri Bilgilendirme Toplantısı" düzenlenmiştir.

Proje kapsamında belirlenen mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrencilerin; sosyal duygusal, akademik ve kariyer gelişim alanlarını desteklemek amacı ile Prof. Dr. Yıldırım B. DOĞAN tarafından "Bağımlılıkla Mücadele" semineri verilmiştir.  

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Muammer ÖZTÜRK, "Mesleki eğitimin gelişmesi adına  her türlü tedbir alınıyor. Türkiye genelinde mesleki eğitimin geliştirilmesi için Bakanlığımızca bu kapsamda 1000 okul seçildi. İlimizde de 2 okul projeye dâhil edildi. İki okulumuzda her alanda iyileştirmeye gidiyoruz. Bu okullarımızdaki mesleki eğitim öğretmenlerimizin gelişimlerini artırmak amacıyla eğitimler düzenlenmiştir. Eğitimlerin yanında okullarımızın fiziki altyapılarını ve donatım eksiklerini de tamamlamaya çalışıyoruz. Meslek liselerin memleket meselesi olduğu bilinciyle okullarımızı her alanda geliştirmeye devam edeceğiz." dedi.

07-04-202107-04-202107-04-202107-04-202107-04-202107-04-202107-04-202107-04-202107-04-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.