ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri NETELSAN Fabrikasına Teknik Gezi Düzenledi

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri NETELSAN Fabrikasına Teknik Gezi Düzenledi

Sektördeki faaliyetlerine 1989 yılında başlayan Bina İletişim Sistemleri, Görüntülü Diafon Sistemleri, IP Akıllı Ev Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemleri, Yangın Alarm Sistemleri, Sensörlü Aydınlatma Armatürleri, Exit Acil Yönlendirme ve Acil Aydınlatma Armatürleri, Akıllı Kapı Kilitleri ve en son Anahtar Priz Ürün Grupları üzerine ürünlerin yapıldığı NETELSAN fabrikasına Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim ve Elektrik-Elektronik teknolojileri Alan öğrencileri 21.12.2023 Perşembe günü teknik gezi gerçekleştirdiler.

 

            Çankırı MTAL öğretmenleri Ömer Faruk Bakla ve Ersin Şahin rehberliğinde düzenlenen gezide NETELSAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Uzun tarafından tesiste yapılan çalışmalar ve üretimi gerçekleştirilen ekipmanlar hakkında öğrencilere bilgi verildi. Teknik gezide 16.000 m²'lik alana sahip olan fabrikanın üretim yapılan bölümleri ziyaret edildi. Ayrıca, fabrika içerisinde yer alan müze de gezi ekibi tarafından ziyaret edilerek, Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Uzun tarafından müzede yer alan eserler hakkında da teknik gezi ekibine bilgi verildi.

            Ziyaret akabinde, konferans salonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yönetim Kurulu Başkanı Uzun, tecrübe, deneyim ve birikimlerini öğrencilerle paylaştı. Uzun öğrencilere, gelecekleri ile ilgili yol haritalarını oluşturmalarını;  başarı için azim ve kararlılıkla çalışmalarını istedi.

 

Gezinin düzenlenmesinde emeği geçen Çankırı MTAL yönetici ve öğretmenlerine ve misafirperverlikleri nedeniyle NETELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Uzun'a teşekkür ederiz.

26-12-202326-12-202326-12-202326-12-202326-12-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.