ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü Bilgilendirme Toplantısının 2.si Gerçekleştirildi

Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü Bilgilendirme Toplantısının 2.si Gerçekleştirildi

   Mesleki Eğitime ilginin arttırılması, sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye insan gücünün sağlanması ve istihdamın arttırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında ''Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü '' imzalanmıştır.

   Bu kapsamda İlimizde 13 Ocak 2022 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk başkanlığında sektör temsilcilerinin katılımı ile 2.kez değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; Sanayi Teknoloji İl Müdürü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Organize Sanayi Bölge Müdürleri ve ilgili Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri katıldı.

     Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Özdemir ŞENTÜRK tarafından Milli Eğitim Bakanlığının Mesleki Eğitim alanında yapmış olduğu köklü değişiklikleri içeren ve işletme sahibi ile öğrencilere büyük fırsatlar sunan bilgiler aktarıldı. Sunumda öğrencilere işletme tarafından ödenmesi gereken ücretlerin tamamının Devlet tarafından ödenmesi, yine öğrencilerin SGK primlerinin devlet tarafından karşılanması, çıraklık eğitiminin zorunlu eğitim kapsamına alınması ve mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin alanında meslek lisesi diploması alabilmesi gibi getirilen yeniliklere yönelik bilgilendirme yapıldı.

     Toplantı katılımcıların yönelttikleri soruların cevaplanması ile tamamlandı.

14-01-202214-01-202214-01-202214-01-2022

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.