ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama Platformu (MET-UP) Açıldı

Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama Platformu (MET-UP) Açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama Platformu (MET-UP) tanıtıldı.

 Mesleki ve teknik eğitime yönelik 3D materyal ve artırılmış gerçeklik teknolojisiyle desteklenen dijital bir materyal kütüphanesi ve etkileşim uygulaması olan MET-UP dün itibarıyla Android marketlerde yayına girdi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre sistem üzerinde güncel olarak 10 adet materyalin yer aldığı, yıl sonuna kadar ise 150 adet mesleki eğitim materyalinin uygulamaya ekleneceği belirtildi.

MET-UP tanıtım toplantısında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Sadri Şensoy, son 20 yılda atılan tüm adımların eğitimin daha nitelikli hale gelmesi için özenle uygulandığını işaret ederek, dünyadaki gelişmeleri takip ederek ve ülkemizin ihtiyaçlarını dikkate alarak ilerlediklerini kaydetti. Şensoy, "METUP, eğitimde dijitalleşme hamlemizin değerli bir parçası olacaktır. Tüm alt yapı ve içerikler Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından geliştirilmiş olup bu tür bir çalışmanın bir mesleki ve teknik eğitim kurumu tarafından hazırlanmış olması bizi gururlandırmıştır."dedi.

            Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama Platformuna (MET-UP) ulaşmak için android cihazınızdan Google Play Store uygulamasını kullanabilirsiniz.

23-05-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.