ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK 31 İl Müdürü ile Tablet Dağıtım Programında Bir Araya Geldi

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK 31 İl Müdürü ile Tablet Dağıtım Programında Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK tablet gönderilen 31 İl Millî Eğitim Müdürü ile telekonferans toplantısı gerçekleştirdi. Çocuklarımızın internete erişim ve uzaktan eğitim imkânına kavuşmaları için bu hafta 68 bin 241 adet tablet bilgisayar daha aylık 25 GB internet paketi ile birlikte 31 ile gönderilmek üzere yola çıktı. 

Tabletlerin gönderildiği illerin Millî Eğitim Müdürleri ile video konferans yöntemiyle bir araya gelen Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, eğitimde kontrollü normalleşme süreciyle birlikte öğrencilere yönelik cihaz ve erişim desteğinin güçlenerek devam edeceğine dikkat çekerek bilhassa EBA Destek Noktaları'nın çok daha aktif bir şekilde öğrenciler için kapılarını aralayacağını söyledi.

Sayın Bakanımız SELÇUK, "Bugün ülke genelinde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime koşullar ölçüsünde başladık. Düşük ve orta riskli illerimizde okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim belirlediğimiz çerçevede tedbirler eşliğinde başlıyor. Henüz yüz yüze eğitime başlayamayan çocuklarımız da var. Ayrıca yüz yüze eğitime belirli saat ve günlerde giden çocuklarımızın da uzaktan eğitimle aldığı derslerde, TRT EBA televizyon kanalları, EBA dijital platformunun yanında, tüm öğrencilerimiz için zenginleştirerek sürdürdüğümüz basılı ve dijital kaynak desteğimiz ile devam edecek. Ayrıca, yeni dönemde daha aktif olarak hizmet vermeye başlayacak olan ve sayıları 14 bin 798'e ulaşan EBA Destek Noktaları'nda çocuklarımızı bekliyoruz. Her türlü hijyen tedbirinin alındığı bu merkezlerimizde güçlü internet bağlantısına sahip bilgisayarlarımız hazır." dedi.

Tabletlerin öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz.

 

03-03-202103-03-202103-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.