ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığı Artırılmış Gerçeklik Uygulaması (MEBAR)

Millî Eğitim Bakanlığı Artırılmış Gerçeklik Uygulaması (MEBAR)

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Akademileri bünyesinde yer alan Teknoloji Akademisince geliştirilen Millî Eğitim Bakanlığı Artırılmış Gerçeklik Uygulaması (MEBAR) tanıtıldı.

MEBAR tanıtım toplantısına Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Öğretmen Geliştirme ve Yetiştirme Genel Müdürümüz Sayın Adnan BOYACI ve 81 ilden ARGE uzmanları katılım sağladı. Uygulama ile ilgili değerlendirmede bulunan Bakanımız Selçuk, "Mevcut içeriklerde yer alan etkinliklerle öğrencilerimiz için eğlenceli bir öğrenme süreci vadeden bir çalışma. MEBAR'da farklı disiplinlere yönelik hazırlanmış 3 boyutlu içerikler var. Çocuklarımıza artırılmış gerçeklik alanında bir farkındalık kazandıracak, yaşamının her alanında verimliliği artıracak bir uygulama bu." dedi.

Toplantıda MEBAR uygulamasının 81 ilde yaygınlaştırılması ve Telafide Ben de Varım etkinliklerinde kullanılmasının önemi vurgulandı.

Projenin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'a, Öğretmen Geliştirme ve Yetiştirme Genel Müdürümüz Sayın Adnan BOYACI'ya ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.

 

08-07-202108-07-202108-07-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.