ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı'nca Şubat Ayı Yardımcı Kaynak Paketi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca Şubat Ayı Yardımcı Kaynak Paketi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin ve öğretmenlerin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak, ülke genelinde akademik bilgi bazında tüm okulları ve eğitim kurumlarını ortak paydada buluşturmak, bütün öğretmen ve öğrencilerin başarılarını daimi kılmak adına destek paketlerini yayımlamaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yayımlanan yardımcı paketlerden sonra 8.500 sorudan oluşan, içerisinde İlkokul-lise düzeyinde tüm kademelerdeki öğrencilerin ve tüm kademelerde görev yapan öğretmenlerin faydalanabileceği testler, beceri temelli testler, tekrar testleri, örnek sorular ve daha birçok zengin içeriğin sunulduğu "Şubat Ayı Yardımcı Kaynak Paketini" öğrenciler ve öğretmenlerin erişimine açtı. Şubat ayı paketinde özellikle YKS ve LGS'ye yönelik öğrencilerin çalışmalarını desteklemek adına örnek soru kitapçıkları paket içerisinde yer almaktadır. Ayrıca paket içeriğinde özel eğitim öğrencilerinin kullanabilecekleri 700 adet etkinlik de yer almaktadır.

 Şubat ayı yardımcı kaynak paketinin öğrenciler ve öğretmenlerin kullanımına sunulduğunu açıklayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER;'' "Her ay ilkokul ikinci sınıftan, lise son sınıfa kadar tüm eğitim kademelerinde öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını da dikkate alarak kapsamlı bir yardımcı kaynak paketi hazırlayarak paylaşmaya devam ediyoruz. Bu ay beşincisini paylaştığımız pakette 8 bin 500 soru yer alıyor. Burada alanında uzman ve çok deneyimli bir kadro tarafından her geçen gün kapasitesi artırılan önemli bir kaynak havuzu oluşturuluyor. Ders kitaplarını ülkemizin tüm çocuklarına ücretsiz olarak dağıttığımız gibi yardımcı kaynaklar konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Kasım ayından bu yana 24 milyonu aşkın basılı yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırdık, yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden indirme sayısı 10 milyonu geçti. Salgın sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmek için her öğrencimizi çok çeşitli kaynaklarla desteklemeye devam edeceğiz."ifadelerinde bulundu.

Kaynakların velilerimiz tarafından da incelenmesi, öğrencilerimizin yardımcı kaynaklarla buluşmasında daha etkin rol oynayacaktır.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Şubat ayı kaynak paketine; http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/  adresinden ulaşabilirler.

09-02-202209-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.