ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Savunma Üniversitesi Tanıtımı Yapıldı

Milli Savunma Üniversitesi Tanıtımı Yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından askeri personel yetiştirmek amacıyla açılan Milli Savunma Üniversitesi’nin tanıtımı amacıyla Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu ve 100. Yıl Kültür Merkezi’nde seminerler düzenlendi.

Askeri liselerin kapanmasının ardından Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde açılan Milli Savunma Üniversitesi’nin tanıtımı amacıyla düzenlenen seminerde askerlik mesleğinin gerektirdiği kişisel özelliklerin yanında üniversitelere yerleşim kriterleri ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Öğrencilerimizden özellikle askerlik mesleğine yönelmek isteyenlerin büyük bir ilgi gösterdiği seminerde subay, astsubay olmak için neler yapmaları gerektiği anlatıldı. Düzenlenen seminere İlimiz Merkezindeki Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı liselerdeki son sınıf öğrencileriyle, aynı gün İlimiz Merkezindeki Mesleki Teknik ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı liselerdeki son sınıf öğrencilerine tanıtım faaliyetleri yapıldı.

          

Semineri düzenleyen Milli Savunma Üniversitesi personeline teşekkür ediyoruz.

12-02-201912-02-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.