ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ARGE ve AB Proje Ekipleri Fen Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Müdürlüğümüz ARGE ve AB Proje Ekipleri Fen Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

           İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE ve Avrupa Birliği birimleri tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesinde öğrenim gören öğrencilerimize milli teknoloji hamlesine ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişim süreçlerine katkı sağlamak amacıyla eğitim semineri düzenlendi. Eğitim seminerinde öğrencilerimize 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK 4006, 2204-A öğrenci araştırma projeleri ile Avrupa Birliği Erasmus+ Gençlik programları konulu bilgilendirme ve tanıtım semineri yapıldı.

Kabul gören proje örneklerinin incelendiği eğitimde, öğrencilerimizin projelerini hayata geçirmesi neticesinde hangi kazanımları elde edecekleri konusunda detaylı bilgi verildi. Eğitiminde öğrencilerimizin sahip oldukları özgün fikirlerin belirlenen temalar ile ilişkilendirilmesi, bilime açılan heyecan dolu bu etkinliklere ilgi duymaları amaçlanmaktadır.   Eğitimin sonunda fikir yürüttükleri proje temalarından soru cevap yapılarak, bilgilendirme eğitimi tamamlandı.

           Yarınlarımız olan öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

16-12-202116-12-202116-12-2021

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.