ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muhtarlarımıza Aile Okulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Muhtarlarımıza Aile Okulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Ülkemizde aile değerleri, aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını önlemeye ilişkin yaklaşımlar, çevre ve iklim farkındalığı, trafik, ilk yardım başta olmak üzere çeşitli alanlarda ailelerin desteklenmesini hedefleyen "Aile Okulu Proje"si uygulanmaktadır.

            Çalışmalar kapsamında, İl Merkezi Mahalle Muhtarlarının katılımıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde "Aile Okulu" bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Müdürlük salonunda düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Müdür Yardımcısı İlker Kendir ve Şube Müdürü Duygu Hamlı, Muhtarlarımıza Aile Okulu Projesi hakkında yapılması gereken çalışmalar ve kurslar hakkında bilgilendirmeler de bulundular.

            Proje kapsamında, Mahalle Muhtarlarına yönelik belirlenen takvim çerçevesinde çeşitli kursların verilmesinin planlandığını aktaran Milli Eğitim Müdürü Öztürk, kurslarda, aile okulu, trafik öğreniyorum, ailede ilkyardım, çevre ve iklim farkındalığı konularının işleneceğini ifade etti.

10-01-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.