ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muhtarlarımıza Aile Okulu Projesi Kapsamında Eğitimler Devam Ediyor

Muhtarlarımıza Aile Okulu Projesi Kapsamında Eğitimler Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Aile Okulu Projesi" kapsamında aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, stres yönetimi, sağlıklı beslenme ve ilk yardım gibi önem arz eden birçok konuda muhtarlara yönelik eğitim süreçleri devam ediyor.

 

        İl merkezinde olduğu gibi ilçelerimizde de Muhtarlarımıza yönelik eğitimler gerçekleştiriliyor.  Bayramören İlçesi Nevzat Ayaz Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda  İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer BELEN'in de katılımıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan program dahilinde gerçekleştirilen Muhtar eğitimleri 23-24 Şubat tarihlerinde tamamlandı. Farklı zaman dilimlerine yayılan etkinliklerde, Mahalle muhtarlarının ailelerle olan iletişimlerini daha da güçlendirmeleri, teknolojik alt yapıları daha verimli bir şekilde kullanarak zamandan tasarruf edilmesi gibi başlıklara da eğitimlerde yer veriliyor.

            Proje kapsamında 2022 yılı içerisinde 996 Halk Eğitim Merkezinde Türkiye genelinde 1 milyon 200 bin aile hedefine ulaşılmış, 2023 yılı içerisinde  2 milyon 500 bin  hedefi doğrultusunda çalışmalar yaygınlaştırılarak mahalle muhtarlarımıza da Aile Okulu kapsamında eğitimler devam etmektedir.

02-03-202302-03-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.