ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

My Wonderful Land eTwinning Projesi

My Wonderful Land eTwinning Projesi

Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü M.Volkan KAVAK, Müdür Yardımcısı Esra ACAR kuruculuğunda ve İsmet İnönü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Tuğçe ÜNVER ortaklığında gerçekleştirilen e Twinning projesinin Türkiye, Azerbaycan, Portekiz, Makedonya, Almanya ve Romanya'dan katılan ortaklarla tanışma toplantısı yapılmıştır.

Yapılan tanışma toplantısında projenin amacı, yapılacak etkinlikler ve faaliyetler hakkında konuşulmuştur. 'My Wonderful Land e Twinning Projesi'nde Azerbaycan, Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinin ilgi çekici yerleri, tarihi ve kültürel yerleri, bölgeleri, şehirleri, kültürü ve geleneklerini öğrencilerle birlikte tanıma ve tanıtma amacıyla yapılacaktır.

Ortaklarla  birlikte tanışma toplantısı gerçekleştirildikten sonra öğrenciler belirlenip onlarla proje tanıtım toplantısı yapılacak  ve öğrencilerden proje logosu ve afiş tasarımı yapmaları istenecektir. Diğer aylar için proje hedefleriyle birlikte belirlenen etkinlikler, öğrencilerden farklı Web 2.0 araçları kullanarak gerçekleştirmeleri istenecektir. Projenin bitiminde yapılan etkinlik ve faaliyetlerden bir e-kitap oluşturulacaktır.

Proje sonucunda ise hem öğretmenler hem de öğrenciler kendi kültürleriyle beraber farklı ülke kültürlerini tanıma imkanı bulacak ve diğer ülkelerdeki paydaşlarıyla paylaşımda bulunacaklardır. Ayrıca öğrenciler proje sayesinde günümüz teknoloji çağı gerekliliklerinden olan Web araçlarını kullanmayı  da öğrenmiş olacaklardır.

02-02-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.