ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevzat AYAZ SBL Öğrencisinden Türkiye Derecesi (Türkiye 1.si)

Nevzat AYAZ SBL Öğrencisinden Türkiye Derecesi (Türkiye 1.si)

İstanbul Sarıyer Belediyesi tarafından 2012 yılından bu zamana  Türkiye Geneli Geleneksel Fakir BAYKURT Öykü yarışmasında Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevzat AYAZ Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi İlban Yağmur DANACI Türkiye 1. si oldu.

                               Yarışma komisyonu, öğrencimizin "Soyka" başlığıyla kaleme aldığı öykü ile ilgili olarak , "Kendi acısıyla başa çıkamayan annenin, başkalarına şifa dağıtıyor olması, oğlunun yasını tutarken ona kızarak hayatla başa çıkma gayreti çok etkileyici bir dille yazılmış. Baştan sona çok dikkat çekici ögelerle, folklorik unsurlarla, masal tadında anlatımlarla zenginleştirilerek sağlam bir kurgu ve başarılı tekniklerle olay örgüsü içinde bu unsurları bütünleştirmesi nedeniyle birincilik ödülüne değer görülmüştür." İfadelerine yer vermiştir.

                Yarışmaya, birinci kategoride (Ortaokul) 83 öykü, ikinci kategoride (Lise) 51 öykü, üçüncü kategoride (Yetişkin) 226 öykü, dördüncü kategoride (Fakir Baykurt Öykü Kitabı) 95 öykü kitabı olmak üzere; toplam 360 öykü ve 95 öykü kitabı ile katılım sağlanmıştır.

                Başarısından dolayı öğrencimiz İlban Yağmur DANACI'yı tebrik eder ve bu süreçte danışmanlık yapan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Neşe KAVUKÇU ve Abdullah ÖZEL'e teşekkür ederiz.

 

31-05-202231-05-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.