ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nisan-Mayıs YÖGEP-DÖGEP Toplantısı Gerçekleştirildi

Nisan-Mayıs YÖGEP-DÖGEP Toplantısı Gerçekleştirildi

Din öğretimi Genel Müdürlüğünün YÖGEP (Yönetici Gelişimi Programı) ve DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak BilgisiGelişimi Programı) kapsamında "Üst Öğrenime Yerleşme Süreçleri, Etkili Rehberlik, Doğru Yönlendirme ve Mezunların Takibi" başlığıyla Nisan-Mayıs ayları toplantısı  çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantı Çankırı İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim FIRAT'ınbaşkanlığında ve koordinatör okul Fatih Sultan Mehmet AİHL Müdürü Mehmet MARANCI'nın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK,  İlimiz İmam Hatip Okulları idarecileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katılım sağladı.

Program kapsamında Çankırı Şehit Yusuf ÇELİK Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN mezun öğrencilerin yönlendirilmesinin önemi ve gerekliliğini vurgularken, öğrencileri eğitmede ve yönlendirmede öncelikle eğitimcilerin iyi rol model olması gerektiğini örnekler vererek anlattı. ÇAĞLAYAN, konuşmasında "kendimizi geliştirmek ve iyi örnek olmak; kendimizi feda etmekten daha önemlidir. "Yeter ki okusun her şeyi yaparım" mantığından ziyade bir veli bir öğretmen olarak iyi örnek olmanın çok daha önemli olduğunu" belirtti.

 7/20 kuralı gereği insanların memnuniyetini ortalama 7 kişiyle, şikâyetini ise 20 kişiyle paylaştığını ifade ederek, öğrencilerimiz ve mezunlarımız noktasında daha çok onları memnun edici şeyleri ön plana çıkarmak, şikayetleri mümkün olduğu kadar minimize edip hatta sıfırlamanın gerekliliğini vurguladı.

 Mezun olan öğrencilerimize okulumuzun zayıf ve güçlü yanlarını öğrenmek için kısa bir anket yapmanın faydalı olacağı, mezunlara bir "mezuniyet mektubu" yazarak onların aidiyet duygularının gelişmesi noktasında büyük fayda sağlanabileceğini ifade etti.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ise 2021-2022 yılında İmam Hatip Okullarında gerçekleştirilen sosyal etkinlikler, projeler ve başarılı örneklere vurgu yaparak bunların gelecek yıl artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

07-06-202207-06-202207-06-202207-06-202207-06-202207-06-202207-06-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.