ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ödünç Kitabım Var Projesi ile Kitaplar Bir Tık Uzağınızda

Ödünç Kitabım Var Projesi ile Kitaplar Bir Tık Uzağınızda

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi öncülüğünde hazırlanan "Ödünç Kitabım Var" isimli kitap paylaşım projesi kamuoyu ile paylaşıldı.

                20 Mart 2024 Çarşamba günü Valilik Birlik Salonunda gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Çankırı Valisi Sayın M. Fırat Taşolar, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Müdür Yardımcısı İlker Kendir, ARGE Personeli, okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği başkanları ve öğrenciler katılım sağladı.

                İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi personeli Arif Bayram tarafından gerçekleştirilen tanıtım sunusunda katılımcılara projenin işleyişi, kitap siparişlerinin nasıl oluşturulacağı ve projenin çıktıları hakkında bilgi verildi. Tanıtım toplantısında, Çankırı Valisi Sayın M. Fırat Taşolar,  tarafından Mehmet Akif Ersoy'un Safahat isimli eseri ilk kitap talebi olarak kayıtlara geçildi. Kitabı, lise öğrencisinden teslim alan Çankırı Valisi Taşolar, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Proje ile birlikte okul kütüphanelerinin öğrenci ve velilere açılması yoluyla kitapların daha erişebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Ödünç Kitabım Var Projesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile velilerin okul kütüphanelerindeki kaynaklardan aktif bir şekilde faydalanmaları sağlanacak.

Proje Hakkında Sık Sorulan Sorular:

·         Ödünç kitap talebimi nasıl yapabilirim?

Tanıtım broşüründe bulunan kare kodu okuttuğunuzda açılan web sitesindeki kütüphaneler sekmesinden velisi olduğunuz okula ait kitap talep formunu doldurarak ödünç kitap talebinde bulunabilirsiniz. Ya da İl Merkezinde bulunan velisi bulunduğunuz liselerimize ait okul web sitelerinin içeriğinde bulunan "Ödünç Kitabım Var" formu üzerinden kitap talebinde bulunabilirsiniz.

·         Talep ettiğim kitap bana nasıl ulaştırılır?

 Talep ettiğiniz kitap size ulaştırılmak üzere öğrencinize teslim edilir.

·         Talep ettiğim kitap kaç gün içinde bana ulaştırılır?

Talep edilen kitap üç iş günü içerisinde tarafınıza ulaştırılır.

·         Ödünç kitap talep etmek için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır, kesinlikle herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

·         Ödünç aldığım kitabı kaç gün içerisinde iade etmeliyim?

Daha çok velinin yararlanması amacıyla ödünç alınan kitap  en geç 15 gün içerisinde okul müdürlüğüne iade edilmelidir.

·         Öğrenci velisiyim, talep ettiğim kitabı kütüphaneye geri nasıl ulaştırabilirim?

Veliler, kitapları öğrencileri aracılığıyla okul müdürlüklerine ulaştırabilirler.

 

Projenin oluşturulmasına emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE personeline teşekkür eder,  projenin eğitim ailesine hayırlı olmasını temenni ederiz.

20-03-202420-03-202420-03-202420-03-202420-03-202420-03-202420-03-202420-03-202420-03-202420-03-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.