ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) Erişime Açıldı

Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) Erişime Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, öğrencilerin bireysel öğrenmelerini desteklemek, öğretmenlerin öğrencileri daha yakından takip ederek gelişimlerini gözlemlemek amacıyla Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) uygulamaya konuldu.

            Sistem sayesinde öğrenciler istedikleri her an ve her yerde üniteler ve konular hakkında testler ve materyallere ulaşabilecek.Sistemde, ortaokul ve lise düzeyinde 62 derse ait 62 konu anlatımlı ders kitabı, yaklaşık 60 bin çoktan seçmeli soru, 2 bin 550 ders anlatım videosu ve 12 bin soru çözüm videosu bulunuyor.

            Öğrencilerin çözdüğü sorulardan hareketle eksiklerini belirleme ve bu eksiklikleri gidermeye yönelik geliştirilmiş bir algoritmaya göre çalışan sistem, öğrencilerin düzenli ders çalışmasını destekliyor ve ihtiyaç duyduklarında onlara ders kitapları ile ders anlatım videoları tavsiyesinde bulunuyor. Sistem sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ücretsiz dağıtımı gerçekleştirilen yardımcı kaynakların, görsel ve işitsel öğelerle desteklenerek daha faydalı bir hale getirilmesi amaçlanıyor.

           

            Sistemde ayrıca, Destekleme Yetiştirme Kursu (DYK), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Liselere Giriş Sınavı (LGS) modülleri sayesinde sınavlara hazırlanan öğrencilerin üst düzey akademik bilgiler edinmelerine imkan sunuyor. Öğretmenlerin, farklı şubelere farklı ödevler göndererek, ders  takibi yapabilmelerine de imkan sağlayan Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi'ne öğrenciler EBA şifreleri sayesinde giriş yapabilirler..

 

ÖDS Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi'ne ulaşmak için TIKLAYINIZ.

ÖDS tanıtım videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

19-10-202219-10-202219-10-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.