ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Trafik ve İlk Yardım Eğitimi Verildi

Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Trafik ve İlk Yardım Eğitimi Verildi

Ülkemizde trafik kazalarının önlenmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla mayıs ayının ilk haftası "Trafik ve İlk Yardım Haftası" olarak kabul edilmiştir.

            Trafik ve İlk Yardım Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrencilerimize konu ile ilgili seminerler verilmektedir. Toplumda trafik bilincinin gelişimini sağlamak ve konu ile ilgili özellikle çocukların dikkatlerini çekmek için "Trafik Eğitimi ve İlk Yardım" eğitimleri okullarımızda verilmektedir. Trafik ışık ve işaretleri, emniyet kemeri, çocuk koltuğu, okul servis araçları kuralları, güvenli oyun alanları, acil müdahale teknikleri gibi konuların sunum eşliğinde uygulamalı olarak işlendiği etkinliklerden öğrenciler memnun kaldıklarını dile getirdiler.

            Eğitimler kapsamında ayrıca, ilk yardım ve tedavi arasındaki farklar, 112 acil çağrı merkezinin aranması, hayat kurtarma zinciri ve müdahale şekilleri gibi önemli konularda işlenmektedir. Öğrencilerde kalıcı öğrenmelerin sağlanması amacıyla uygulamalı olarak da verilen eğitimler farklı okul ve kademelerde de devam edecektir.

12-05-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.