ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Kariyer ve Eğitim Fuarını Ziyaret Etti

Öğrenciler Kariyer ve Eğitim Fuarını Ziyaret Etti

Çankırı TOBB Fen Lisesi öğrencileri IEFT (İstanbul Eğitim Fuarları Tanıtımı) Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlık günlerine katılım sağladı.

            21 Mart 2023 tarihinde Ankara Sheraton Otel'de düzenlenen kariyer günlerinde TOBB Fen Lisesi öğrencilerine İngilizce Öğretmeni Elif Genç rehberlik etti. Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden fuara katılım sağlayan üniversiteler, bünyelerinde barındırdıkları bölümler ve eğitim-burs imkanları ile alakalı öğrencilere bilgilendirmelerde bulundular.

            Fuara katılan TOBB Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Azra Demir, ""Yurtdışında alanımla ilgili eğitim alıp, yabancı dilimi geliştirmeyi planlıyorum. Farklı kültürlerle tanışmak istiyorum. Bilgimiz ve kültürümüz arttıkça ülkemize daha faydalı olacağımıza inanıyorum. Bu fuarda edindiğimiz bilgiler, bizlere gelecekteki eğitim planlarımız noktasında faydalı oldu." dedi.

            Etkinlik kapsamında öğrencilerin gelecek hedefleri doğrultusunda doğru meslek seçiminde bulunmaları amaçlanırken, değişen dünya dinamiklerine göre şekillenen farklı meslek gruplarını tanımaları amaçlandı.

27-03-202327-03-202327-03-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.