ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Sumocu Robotlar Yarışmasında Derece Yaptı

Öğrenciler Sumocu Robotlar Yarışmasında Derece Yaptı

Öğrencilere yazılımın donanım ile nasıl buluştuğunu ve gerçek hayat ile nasıl etkileşime girdiğini aktarmayı hedefleyen Dene Yap Robotik Kodlama Kursuna Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören öğrenciler katılım sağladı.

            Öğrenciler Çağrı Tekin (Nevzat Ayaz SBL), Ümit Sarıkaya (Nevzat Ayaz SBL), Kadir Can Bayram (Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet AL), Ayda Nehir Battal (Çankırı Lisesi), Berat Özden (Çankırı MTAL) ve Emine Karataş ( TOBB Fen Lisesi)'ın katılım sağladığı Dene Yap Robotik Kodlama Kursunda, Robotik Kodlama temel kavramları, akış diyagramı oluşturma, algoritma ve karar yapıları gibi birçok alanda çalışma gerçekleştirildi.

            Kurs sonunda Sumocu Robotlar Yarışma kategorisinde öğrencilerimizden oluşan ekip birinciliği elde etti. Riders platformundaki sanal mini sumo robot yarışmasında mücadele eden öğrenciler, süreç boyunca kendi yazdıkları kodlarla başarıya ulaştıklarını ifade ettiler. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

22-06-202322-06-202322-06-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.