ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Başarı ve Motivasyon Seminerleri

Öğrencilere Başarı ve Motivasyon Seminerleri

     Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Sınav Sistemi, Başarı ve Motivasyon” konulu seminerler verildi.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehber Öğretmenleri Mehmet BOZKURT ve Mevlüt ERDOĞAN tarafından öğrenci seminerleri gerçekleştirildi.

     Seminerde Mehmet BOZKURT , ’’Hayatımız biraz seçimlerimizin sonucu, biraz da bizimle ilgili yapılan seçimlerin sonucunda yaşıyoruz. İsteklerin ve mecburiyetlerin, hayallerin ile gerçeklerin çatışmasında kendimize güzel bir hayat hikâyesi çıkarmaya çalışıyoruz. Hayattan istediklerimizi almak için en güçlü aygıt başarı. Başarı türlerinin büyük çoğunluğu özel yetenek değil, tutkulu çaba, sistematik akıl ve istikrarlı gayret üzerine kuruludur. Sadece ölü balıklar dalgaların götürdüğü yere giderler. Öğrenci olarak her sabah kalktığımız zaman koşmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Hayatımızı planlı yaşamalıyız ki verimli ders çalışma planını o planın içine katalize edelim. Yoksa hayatımızı planlı yaşamıyorsak ders planı yaparız başarılı olamayız.” dedi.

     Seminerde Mevlüt ERDOĞAN, hedef belirleme ve planlı çalışmanın öneminden bahsederek zamanı etkili kullanmanın sağlayacağı avantajlardan örnekler verdi. Çalışmanın ancak düzenli ve planlı olduğunda başarıyı getireceğini anlattı. Sınav sistemlerinin nasıl işlediğini, sınavlara başvuru süreci ve sınava hazırlanma konularında öğrencilerin yapması ve dikkat etmesi gereken hususların neler olduğunu anlattı.  

      Seminerler soru cevaplarla son buldu.

22-02-201922-02-201922-02-201922-02-201922-02-201922-02-201922-02-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.