ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere ‘Gençlik ve Sosyal Medya’ Seminerleri Verildi

Öğrencilere ‘Gençlik ve Sosyal Medya’ Seminerleri Verildi

Mehmetçik Ortaokulu 7 ve 8. sınıf öğrencilerine Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından ‘Gençlik ve Sosyal Medya’ konulu seminer verildi.  Seminerde bilinçli ve güvenli sosyal medya kullanımı ve gençlerin dikkat etmesi gereken önemli konulara değinildi.

Öğrencilerin internet ortamında beden, dil, düşünce ve yaşantı mahremiyetlerine dikkat etmesi gerektiği vurgulandı.  Paylaşım yapmadan önce düşünülmesi gereken 5 nokta; Doğru mu? Yasal Mı? Kimseyi İncitir mi? Gerekli mi? Güvenli mi?  üzerinde duruldu.

Seminerde tüm öğrencilere,  Güvenli sosyal medya kullanımı için;

.  Özel bilgilerinizi paylaşmayın. (Telefon, e-posta, şifre, okul bilgileri, adres…)

.  Gizlilik kuralları ve anlaşmaları iyi anlayınız.

.  Profilinizi güvenli hale getirin.

.  Görünürlüğünüzü sınırlayın.

.  Kabul edeceğiniz uygulamalara dikkat edin.

.  Tanımadığınız kişilere resim video göndermeyin, sizi rahatsız eden durumu hemen ailenizle ve öğretmenlerinizle paylaşın! Gibi çok önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Gürtürk ÖZDEMİR, öğrenciler için oldukça verimli geçen seminer sonunda, hem seminer organizasyonunu yapan yönetici ve rehberlik öğretmenlerine hem de eğitim görevlisi Çelebi ÇAĞLAYAN’a teşekkür ederek, “Mehmetçik Ortaokulu olarak öğrencilerin hem akademik anlamda hem de sosyal yaşantı alanında başarılı ve sağlıklı gelişimlerine destek olmak için bu tür çalışmaları çok önemsiyoruz ve benzer çalışmalarımız devam edecek .” dedi.

Seminerlerin verilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

02-04-201902-04-201902-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.