ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Şair-Yazar Ali AYÇİL ile Buluştu

Öğrencilerimiz Şair-Yazar Ali AYÇİL ile Buluştu

Çankırı Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ''Yarenler Okuyor'' projesi kapsamında planlanan yazar-öğrenci buluşmaları devam ediyor. Çevrim içi araçlarla uzaktan bağlantı yoluyla 31.05.2021 günü saat 15.00'te gerçekleştirilen bu ayki söyleşinin konuğu Dergâh Dergisi genel yayın yönetmeni-şair-yazar Ali AYÇİL oldu.

İlimiz genelindeki bütün liselerden en çok kitap okuyan öğrencilerin katıldığı söyleşi çok keyifli ve verimli geçti. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün konuk yazarı ve öğrencileri selamlamasıyla başlayan söyleşinin moderatörlüğünü Ölçme Değerlendirme Merkezi birim sorumlusu M. Tuğrul ÇOLAK yaptı.

Söyleşinin ilk bölümünde AYÇİL, yayın yönetmenliğini yürüttüğü Türkiye'nin en köklü düşünce ve edebiyat dergilerinden olan Dergâh Dergisi hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Sonraki bölümde ise konuk yazarımızın "Sur Kenti Hikâyeleri" adlı öykü kitabını okuyarak söyleşiye katılan öğrenciler, kitap hakkında sorular sorup yazardan ufuk açıcı cevaplar aldılar. Öğrenciler ayrıca şair ve yazar olma yolculuğu hakkında AYÇİL'e merak ettikleri soruları sorarak yazarın deneyimlerinden istifade etme imkânı buldular.

Başta konuğumuz Ali AYÇİL olmak üzere bu önemli söyleşinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese ve katılımcı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

02-06-202102-06-202102-06-202102-06-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.