ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Ücretsiz Yemek Hizmeti Veriliyor

Öğrencilerimize Ücretsiz Yemek Hizmeti Veriliyor

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyoruz. Eğitimde imkan ve fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde İl Müdürlüğü olarak  gerek akademik gerekse sosyal çalışmalar kapsamında öğrencilerimizi destekliyoruz.

 

            2022 eğitim öğretim yılı itibariyle öğrencilere ücretsiz ders kitabı , yardımcı kaynak, Öğrenci Destek Sistemi (ÖDS) gibi akademik çalışmalara verilen desteklerin yanı sıra eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda ücretsiz yemek uygulamaları da eğitim camiamızın hizmetine sunuluyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK "Yapılan çalışmalar neticesinde  pansiyonlarımızda kalan, taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan, dezavantajlı bölgelerde eğitim gören okul öncesi ve özel eğitim öğrencilerimiz olmak üzere il genelinde toplam 2.799 öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir. Yemeklerin büyük bir bölümü okul pansiyonlarımızda pişirilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Yemeklerin hazırlanması, sunulması, besin değerinin korunması ve sağlığa uygunluğu konularında gerekli özen gösterilmektedir."açıklamasında bulundu.

02-12-202202-12-202202-12-202202-12-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.