ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen ve Öğrencilerle Erasmus+ Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

Öğretmen ve Öğrencilerle Erasmus+ Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Proje etkinliği kapsamında Müdürlük bünyesinde Avrupa'ya gidecek öğretmen ve öğrenci grupları ile toplantı gerçekleştirildi.

19.04.2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya, Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir,  Ar-ge Personeli ve hareketlilik kapsamında Almanya'ya gidecek öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

Staj, yapılandırılmış kurs, uzaktan eğitim sistemleri ve iş başı gözlem etkinlikleri gibi farklı alanlarda yapılacak çalışmalara katılım sağlayacak öğrenci ve öğretmenlere, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir tarafından çeşitli bilgilendirmelerde bulunuldu. Almanya'nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirilecek staj programına Gazi MTAL, Ilgaz Emel Oktay Türkoğlu MTAL ve Şehit Korhan Kuruçay MTAL olmak üzere üç farklı okuldan on öğrenci ve üç öğretmen katılım sağlayacak. 21 gün sürecek staj programı ile ilgili Müdür Yardımcısı İlker Kendir, öğrencilerin okullarında edindikleri bilgiler ile staj süresince edindikleri bilgileri harmanlayarak çalışmalarının, kariyer ve gelecek planlamalarında büyük fayda sağlayacağına değindi. İlimizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin ve kültürel etkinliklerin de yurt dışı eğitim kurumlarında tanıtılarak, karşılıklı paylaşımlar yapılacağına değinen Müdür Yardımcısı Kendir, projeye katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

24-04-202424-04-202424-04-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.