ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor

Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor

 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme  ve Geliştirme  Genel Müdürlüğü tarafından "Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor" konulu proje başlatıldı. Ülkemizin içinde bulunduğu  Corona salgını nedeniyle okulların kapanmasının ardından  başlatılan projede "Hayat Eve Sığar" sloganıyla öğretmenlerin evlerinde yaptıkları müzik kayıtlarının,  moral motivasyon amaçlı olarak genel müdürlüğümüz sayfasında paylaşımı sağlanıyor.

Güzel Sanatlar Liseleri arasında başlatılan projede Okulumuz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri de   yer aldı. Beste ve sözleri   Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Yavuz DURAK'a ait "Bana Bir Şarkı Söyle" isimli çocuk şarkısı,  okulumuz öğretmenleri Sezer DİNÇER, Cemre ARSLAN, Burak EKER, Zuhal PEHLİVAN tarafından kayıt altına alındı. Şarkının piyano eşliğinin şarkının bestecisi ve söz yazarı Yavuz DURAK tarafından yapılması ve Öğretmenimiz Cemre ARSLAN'ın işaret Dili kullanması projeye renk kattı. Güzel Sanatlar Liseleri tarafından yapılan bütün videolara   Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü sayfasından  ulaşılabilir.

Böylesine güzel bir çalışmanın ortaya çıkmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

Link İçin Tıklayınız:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVR0OGiP4Ky8fvjumCbZVH7qVdEuqdJMg

"Bana Bi"Bana Bir Şarkı Söyle"

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.