ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİN AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

ÖĞRETMENLERİN AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında afet zararlarının azaltılması konusunda toplumun bilinçlendirilmesini amaçlayan  “Afete Hazır Okul Kampanyası İşbirliği Protokolü” kapsamında, İl Merkezi ve İlçelerdeki her okuldan bir öğretmene  “ Okul Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi”nin Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde verilmesine başlanmıştır.

 Eğitim, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Recep KADI ile Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Gökhan GÜLNAR ve Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Muzaffer GÜLBURUN’ tarafından 17-18 -19 – 25 – 26 - 27 Kasım ve 1-2-3 Aralık 2014 tarihlerinde 6 saat olarak verilecektir.

Eğitim alan öğretmenler kendi okullarında öğretmenlere, öğrencilere ve personele afet bilinci eğitimini vererek afete hazırlık kültürünü kazandırıp, farkındalık oluşturarak, temel önlemleri paylaşıp, doğru davranış şekillerini öğretecektir. Ayrıca okulun  “Afet ve Acil Durum Planı” nın hazırlanmasında okul idaresine yardımcı olacaktır.

 

        18 saat kurs gören öğretmenlere kurs sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Kurs Belgesi verilecektir.


 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.