ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Aile Birlikleri ve Güvenli Okul Toplantısı Yapıldı

Okul Aile Birlikleri ve Güvenli Okul Toplantısı Yapıldı

Valilik Binası Sosyal Tesis Konferans Salonunda Okul Aile Birlikleri ve Güvenli Okul Toplantısı, Sayın Valimiz Abdullah AYAZ başkanlığında gerçekleştirildi.

Programa Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Vali Yardımcısı Şahin BAYHAN, İl Emniyet Müdürü Yılmaz DELEN, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf  Mutlu GENÇ, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin SARIKAYA, Kurum müdür yardımcıları, şube müdürleri, mahalle muhtarları, okul müdürleri , okul aile birliği başkanları ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Abdullah AYAZ "Eğitim, Memleketin en önemli en hayati meselelerinden birisi onun için bizim de gündemimizin her zaman en ön maddelerinde yer almakta. Bu süreçte de çocuklarımızın hem fiziki güvenliklerini hem de gerçekten güvenlikli bir ortam içerisinde eğitim öğretim almaları aynı zamanda sosyal ve psikolojik olarak da güven içerisinde bulunmaları en büyük hedefimiz. Bilgisayar bağımlılığından tutun uyuşturucu maddeye kadar olan her türlü sorunuyla meselesiyle ilgilenme gayretinde olacağız. Elden geldiğince bu süreçte sizlerle okullarımızda dayanışma içerisinde olmak ve bu gayreti göstermek niyetindeyiz. Bu süreçte sizlerden istediğimiz, bizlerle iletişim halinde olmanız. Sahadan bizlere aktarılacak her türlü bilgi bizim için çok kıymetli. Bu olayların tamamını biz, ilgili arkadaşlarımız göremeyebiliriz, kaçırdığımız noktalar olabilir, geç kalabiliriz. Bunun için lütfen her türlü hususu bizlere aktarmakta en ufak bir çekinceniz olmasın. Elden geldiğince yönettiğimiz alanın her tarafına vaziyet etme gayreti içerisindeyiz. Bu sebeple özellikle eğitim gibi evlatlarımızı ilgilendiren meselelerde hiçbir şeyi atlamak istemeyiz ama olabilir ben de çalışma arkadaşlarım da insan. Muhakkak unuttuğumuz, eksiğimiz, uygulamadaki bazı sıkıntılarımız olabilir. Bu konuda da bunları düzeltmemizdeki en büyük yardımcı da sizler olacaksınız. Biz hepinizi bu sürecin birer parçası olarak görmekteyiz. Sizler olmadan bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetme imkanımız olmayacak. Sizlerden istirhamımız hem yöneticilere hem uygulayıcılara bu noktada destek olmanız. Eksiklik varsa eleştirmeniz bunları bize iletmeniz. Bizim de bunları inşallah bu eksiklikleri kapatarak, yaptığımız işi daha ideal daha mükemmel hale getirerek yolumuza devam etmemizi sağlamanız. Bu eğitim öğretim yılı için alınacak güvenlik önlemlerinin hem Emniyet, Jandarma hem de Milli Eğitim Müdürlüğündeki arkadaşlarımızla beraber elimizden geldiğince planlama gayreti içerisinde olduk. Yıl içerisinde de okul okul, sınıf sınıf çocuklarımızla, velilerimizde irtibat halinde olma gayretimiz olacak. Amacımız yeni nesli en sağlıklı şekilde sadece fiziksel değil ruhsal olarak da en sağlıklı şekilde hayata hazırlamak. Bu süreçte okullarımızda bulundukları süreyi en kaliteli şekilde geçirmelerini sağlamak ve hiçbir güvenlikle ilgili sıkıntıyla karşı karşıya kalmamalarını da sağlamak temel amaçlarımız arasında. Ben bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum."dedi.    

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Göksel AYDIN, konuyla ilgili kurumlarınca yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara sunum yaptılar.

Yapılan sunumların ardından, okul müdürleri, muhtarlar ve okul aile birliği başkanlarının talepleri dinlenilerek, cevaplandırıldı.  

03-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.