ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Aile İşbirliği ile Engellerin Ötesine AB Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Okul Aile İşbirliği ile Engellerin Ötesine AB Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nca finanse edilen Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı çağrısına sunulan "Okul Aile İşbirliği ile Engellerin Ötesine" isimli projenin tanıtım programı gerçekleştirildi.

Toplantıya Sayın Valimiz Abdullah AYAZ ve Hanımefendi, Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU, İl Emniyet Müdürü Yılmaz DELEN ve eşi, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu GENÇ ve eşi, protokol üyeleri, kurum müdürleri, proje kapsamındaki okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katılım sağladılar.

 Tanıtım toplantısında ilk olarak Proje Koordinatör Yardımcısı Psikolojik Danışman Merve YAĞAR KALAYCI'nın projenin tanıtım sunumunda "Projemiz İlker Tuncay İlkokulu koordinatörlüğünde İstiklal Yolu İlkokulu ve Karatekin İlkokulu ile ortaklaşa yürütülmektedir.  01 Kasım 2021 tarihinde başlayan projemiz 15 ay boyunca devam edecektir. Böylece özel eğitim alanında üstlendiğimiz bu sorumluluk ile farkındalık oluşturma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Projemizin odak noktası daha çok Özel Eğitim Öğrencilerimizin ailelerine yönelik olacaktır. Tabii bu arada kurumsal kapasitenin artırılması ve öğretmenlerimizin geliştirilmesi, teknolojiyi Özel Eğitim alanında farklı fikirlerle ve en önemlisi Özel Eğitim üzerine Özgün Öğretim Materyalleri tasarlayarak kullanılır hale getirmek en büyük hedeflerimizdir. Ayrıca Özel Eğitim öğrenci velilerine yönelik 10 haftalık eğitim semineri, alanında uzman psikologların katılımıyla ilimizde düzenleyeceğimiz empati toplantıları etkinliklerimiz arasında yer almaktadır. Öğretmenlerimizin gelişimi için ise Hollanda'da katılacağımız yapılandırılmış kurs ayrı bir etki oluşturacaktır." dedi..

İl Milli Eğitim Müdürü ÖZTÜRK konuşmasında "Bilgi ve kültür çağı olan 21. yüzyılda, çağı yakalayabilmemiz, modern toplumlar içinde yer alabilmemiz, ancak hiçbir ferdimizi feda etmeyerek engelli, engelsiz tüm fertlerimizin yeterli eğitim almaları ile mümkündür. İşte bunun için özel eğitime gereksinimi olan öğrencilerimizin de iyi eğitilmeleri gerekmektedir.2021 Kasım ayında başlatılan ve 2022'de faaliyet gösterecek olan projemizin ilimize, öğretmen ve öğrencilerimiz ile değerli velilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim." dedi.

Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU "Engellerin ötesine hep birlikte geçecek, bir ve beraber olmaya, her daim sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ "Biraz önce arkadaşlarımızın da sunumunu yaptığı gibi yeni bir projenin İnşallah arefesinde ve başlangıcındayız. İnşallah proje başarıyla uygulanacak. İlimizde öğrencilerimize, eğitimimize gereken katkıyı arkadaşlarımızın işbirliği içerisinde sağlayacaktır. Eğitim, ilimizin de ülkemizin de en önemli meselesi. Onun için bizler de elimizden gelen gayreti göstererek ilimizde milli eğitimin daha iyi noktalara ulaşması için arkadaşlarımızla beraber gayret göstermekteyiz. Önümüzdeki salı da tüm kaymakamlarımızın ilçelerinde birinci dönemde milli eğitimle ilgili yapmış oldukları sunumları bizlere arz etmeleriyle milli eğitim değerlendirme toplantısını yapmış olacağız. Başta tabi ki Milli Eğitim Müdürümüz, Milli Eğitim Müdürlüğündeki idarecilerimiz ve okullardaki öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle beraber İnşallah milli eğitimde ilimizi mevcut durumundan daha iyi noktalara taşımak için el birliği içerisinde gayret göstermeye devam edeceğiz. Ben projenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, bu noktaya gelmesinde, hazırlanmasında, uygulanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

            Projemizin öğrencilerimize, velilerimize ve Çankırı eğitim camiasına hayırlı olmasını dileriz.

07-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-2022

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.