ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi

Okul Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi

2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Sayın Valimiz Abdullah AYAZ başkanlığında Okul Güvenlik Toplantısı 02.09.2020 Çarşamba günü Hükümet Konağı Sosyal Tesisleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ASLANER, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Şube Müdürlerimiz ve İlimiz Merkezinde görev yapan okul ve kurum müdürleri katıldı.

 

Açılış konuşmasında Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, " Öncelikle yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum. Bu sene farklı bir süreçten geçiyoruz. Öncelikli hedefimiz kamu sağlığının korunması. Bakanlığımızın eğitim öğretim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için rehberler yayınlıyor. Bu süreçte okul ve kurum müdürlerimize önemli görevler düşüyor. Hijyen uygulamalarında kesinlikle taviz verilmemeli, okul müdürlerimiz; öğrenci, öğretmen ve velilerimize aldığı önlemler ile örnek teşkil etmelidir. Okullarımız toplama ve hastalığı dağıtma merkezi olmamalıdır. Toplumda maalesef rehavet var, idarecilerimizin sağlık personellerimiz ile istişare halinde olmaları gerekiyor. " dedi.  

 

Sayın Valimizin konuşmalarının ardından Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Feyzihan ALYAVUZ okullarımızda alınması gereken önlemleri içeren sunumu gerçekleştirdi. Bakanlığımızın TSE işbirliği ile Okulum Temiz Belge Programı'nın gerekliliklerini açıkladı. Sunumun bitmesinin ardında Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ASLANER, bu zor süreçte idarecilerimize görevlerinde başarılar, diledi.

 

ÖZTÜRK, okullarımıza hijyen noktasında gerekli olan eksik malzemelerin temini ile ilgili sürecin tamamlanmak üzere olduğunu ve temin edilen hijyen malzemelerinin en kısa sürede okullarımıza ulaştırılacağını belirtti. Okul ve Kurum Müdürlerimizin salgın sürecinde görevlerini bir kez daha hatırlatarak, yeni dönemde öğretmen ve idarecilerimize başarılar diledi.

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.