ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları " Konulu Eğitim Düzenlendi " Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği" gereğince Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim kurumları bünyesindeki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. gıda işletmesi çalışanlarına Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla; ilgili mevzuat, gıda güvenilirliği ve hijyen konularında eğitim düzenlendi.

" Okul Kantinleri Özel Hijyen Yönetmeliği " kapsamında belirtilen özel hijyen şartları, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliği ve kontrolüne ilişkin usul ve esasları hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca konu ile ilgili olarak 5996 sayılı mevzuat, Bilim Kurulu kararına uygun olarak okul kantinlerinde satılması ve satılmaması  gereken gıdalar, gıda hijyeni ve gıda israfı konularına yer verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Eda Demirtaş ile İl Sağlık Müdürlüğü personeli Diyetisyen Esra Kocamışbaş tarafından gerçekleştirilen sunumların ardından işletmelerde sıklıkla karşılaşılan sorunlara değinildi ve işletme personelinin sorularına yer verilerek eğitim tamamlandı.

16-11-202316-11-202316-11-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.