ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesinde Ücretsiz Yemek Dağıtım Hazırlıkları Tamamlandı

Okul Öncesinde Ücretsiz Yemek Dağıtım Hazırlıkları Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye genelinde "5 Milyon Öğrenciye Ücretsiz Yemek" planlaması dahilinde 6 Şubat 2023 tarihinde okul öncesi  eğitim kademelerindeki öğrencilere ücretsiz yemek kapsamında ve taşımalı, pansiyonlu okullar dahil il genelinde toplamda 6.493 öğrenciye ücretsiz yemek verilecek.

Eğitimde imkan ve fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde İl Müdürlüğü olarak  gerek akademik gerekse sosyal çalışmalar kapsamında öğrenciler destekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde başlatılan okul öncesi eğitim kademelerindeki tüm öğrencilere ücretsiz yemek dağıtım uygulaması kapsamında, İl genelindeki okul öncesi kademelerinde ücretsiz yemek dağıtımı ile ilgili çalışmalar tamamlandı. İl merkezinde hazırlanacak yemekler anaokulları bünyesinde bulunan yemekhanelerde, anasınıfları ve taşıma merkezi okullarımızda sunulacak yemekler ise Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde(Tarım) kurulan yemekhanede hazırlanacak.

2.dönem başında başlatılacak ücretsiz yemek dağıtım iş ve işlemleri İl genelinde yer alan tüm okul öncesi eğitim kurumlarını kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek.

Öztürk; akademik alanlarda olduğu gibi, öğrencilerin barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak her imkanı öğrencilerin hizmetine  Bakanlık desteği ile sunduklarını belirtti. Öztürk, daha önce okul pansiyonlarında yatılı kalan öğrencilere ve taşımalı yoluyla eğitim gören öğrencilere yemek hizmetinin sunulduğunu ve bu hizmetin kapsamının genişletilerek okul öncesi kademelerde de 2022-2023 eğitim öğretim yılı 2.dönemi itibariyle uygulanacağını ifade etti. Öztürk, "Yemeklerin hazırlanması, sunulması, besin değerlerinin korunması ve sağlığa uygunluğu konularında gerekli özen gösterilmektedir. Ücretsiz yemek  uygulaması kapsamında yapılan çalışmalara  omuz veren ilçe müdürlerimize, okul ve kurum müdürlerimize, personelimize , eğitim ailemize teşekkür ediyorum." İfadelerine yer verdi.

 

 02-02-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.