ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Temelli Mesleki Gelişim Çalışmaları Devam Ediyor

Okul Temelli Mesleki Gelişim Çalışmaları Devam Ediyor

Okul Temelli Mesleki Gelişim (OTMG), okul içinde ve dışında öğretmenlerin mesleki bilgi, beceri, değer ve tutumlarının gelişimini destekleyen, etkili öğrenme ve öğretme ortamları oluşturmada öğretmene destek sağlayan süreçler bütünü olarak tanımlanmaktadır. OTMG, mesleki yeterliklerini geliştirmek isteyen öğretmene kendi gelişim modelini kendisinin oluşturması, hazırladığı Mesleki Gelişim Planının uygulanması ve izlenmesi süreçlerinde öğretmene yol haritası sunması bakımından Türk Eğitim Sisteminde yeni bir kavramdır. 

                Tüm Türkiye'de olduğu gibi İlimizde de öğretmen eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden eğitimlere bir yenisi daha eklendi.

                İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Uğur Hiçyılmaz Anaokulu ve Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu işbirliği ile anaokulu bünyelerinde eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten öğretmenlere yönelik "Okul öncesi Dönemde Erken Okuryazarlık Becerileri ve Risk Grubundaki Öğrenciler İçin Uygulamalar" başlıklı Mesleki Gelişim çalışması düzenlendi. Özel Eğitim öğretmeni Ahmet Mükerrem ÜNAL tarafından gerçekleştirilen eğitimde, Okulöncesi dönem öğrencilerine yönelik etkinlikler ele alınırken, erken okuryazarlık becerileri konusuna da değinildi. Katılımcılar tarafından yoğun talep ve ilgi toplayan eğitimde öğretmenler, özgün ve yenilikçi fikirler üreterek, yorumlama ve uygulama teknikleri gerçekleştirdiler.

                Eğitimde emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür ederiz.

30-11-202230-11-202230-11-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.